Mert Gölü ve Karadeniz

Mert Gölü ve Karadenizin kavuştuğu yer Devamı »

Hırçın Karadeniz

Sahilde dinlenmeye çekilmiş sandallar Devamı »

Mert Gölü

Mert Gölü kuş cenneti. Kuğudan leyleğe yüzlerce çeşit kanatlının uğrak yeri Devamı »

Longoz Ormanları

Longoz ormanları nam-ı diğer subasar ormanları Devamı »

İğneada Limanı

Eylülü bekleyen balıkçı tekneleri Devamı »

MEB Kampı plajı

Denizi sığ kumu ince MEB kampı plajı Devamı »

 

Görenleri gülümseten görüntü

Karadeniz’e sahili bulunan Kırklareli’nin Demirköy ilçesine bağlı İğneada beldesinde, ineklerin yerli ve yabancı turistlerle aynı plajda güneşlenmesi görenleri gülümsetiyor.

SERİNLEME DERDİNDEKİ İNEKLER SAHİLDE TUR ATIYOR

Trakya’nın Karadeniz sahilinde yaklaşık 23 kilometrelik kumsala sahip, koruma altındaki yedi gölü, zengin doğası, adeta oksijen çadırından farksız havası ve temizliğini iğneada, yerli ve yabancı turislerin ilgi odağı oldu.

Beldedeki yaklaşık 100 inek, meralarda otlandıktan sonra Çadırkent mevkisindeki plajda yatarak her gün güneşleniyor.

İneklerden rahatsızlık duymayan, aksine gülümseyen yerli ve yabacı turistler aynı plajı kullanarak denize giriyor. İneklerle aynı plajda güneşlenmekten rahatsızlık duymadıkları gözlemlenen, tatilcilerin plajda keyifli vakit geçirdikleri görüldü.

İneklerle aynı plajda tatil güneşlenen Mehmet Mutlak, yaptığı açıklamada, ineklerin kendilerine hiç bir rahatsızlık vermediğini söyledi.

İğneada’nın doğası ve eşşsiz güzellikleri herkesin beğenisini kazandığını bildiren Mutlak, ineklerle aynı plajda güneşlenmekten keyif aldıklarını kaydetti.

İlk kez ineklerle aynı plajda güneşlendiğini ve denize girdiğini aktaran Mutlak, ineklerinde bir can taşıdığını ve sıcaktan bunalarak deniz kenerında güneşlendiklerini anlattı.

Sabah erken saatte meralarda otlayan ineklerin öğle saatlerinde plaja geldiklerini bildiren Mutlak, bu tür görüntülerin dünyanın hiç bir yerinde görülemeyeceğini sözlerine ekledi.

DENİZE GİRECEK DAHA SAKİN YER Mİ ARIYORLAR ACABA?

Bir cevap yazın