Mert Gölü ve Karadeniz

Mert Gölü ve Karadenizin kavuştuğu yer Devamı »

Hırçın Karadeniz

Sahilde dinlenmeye çekilmiş sandallar Devamı »

Mert Gölü

Mert Gölü kuş cenneti. Kuğudan leyleğe yüzlerce çeşit kanatlının uğrak yeri Devamı »

Longoz Ormanları

Longoz ormanları nam-ı diğer subasar ormanları Devamı »

İğneada Limanı

Eylülü bekleyen balıkçı tekneleri Devamı »

MEB Kampı plajı

Denizi sığ kumu ince MEB kampı plajı Devamı »

 

İğneada’da nükleer eylem

İğneada’da nükleer eylem
Kırklareli’nin İğneada bölgesinde yapılması planlanan nükleer santrale tepki gösteren Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ’dan sivil toplum kuruluşları İğneada’da toplanarak nükleer santralin kurulmaması için eylem yaptı. 15.11.2015 14:59

(İHA) – İl, ilçe ve beldelerinden otobüslerle gelen vatandaşlar, İğneada belde girişinde toplanarak ellerinde pankartlarla, sahil kıyısında bir araya gelerek ortak basın açıklaması yaptılar.

Belde halkı adına basın açıklaması okuyan Dilek Özcansan, doğanın nükleer santralin kurulmasıyla yok olacağını savunarak, “Nükleer santralin karıyla birlikte santralin 30 kilometresi yasak bölge ihlal ediliyor. Bu da Beğendik, Limanköy, Sislioba’nın tahliyesi demek olacak. Dedeleri, babaları Balkan Savaşları’ndan buralara göç etmiş köy halkı tekrar bir nükleer göç yaşayacak” diye konuştu.

Av. Bülent Kaçar ise, “Hep denir ya neden vatanın cennet köşelerine bu projeler yapılır. Çünkü buradaki amaç ücretsiz toprak tahsisi olduğu gibi ki bu Türkiye Cumhuriyeti Devleti tarafından taahüt edilmektedir.

Binlerce dönüm alan Akkuyu’da Ruslara bedava tahsis edilmiştir. İğneada’da yapılacak budur. Bedava deniz suyu kullanılanılırken soğutmada kullanılan su artı 2 derece olarak denizlerimize verilecek. Bizim doğamız mahvedilecek” ifadelerini kullandı.

4 Responses to İğneada’da nükleer eylem

 1. K?rklareli Kent Konseyi Baskanl?g?, Igneada’ya nukleer santral kurulmamas? icin imza kampanyas? baslatt?.

 2. Kemal beziroğlu dedi ki:

  Bu ne tembellik İğneadayı kurtaracak projeyi defalarca sundum röportaj yapan gazete yok https://youtu.be/fZ4hh3vJBmY Türkiye’nin 82. şehri Çorlu olabilir.
  Tekirdağ Tso ve üyeleri Namık Kemal üniversitesi öğrenim görevlileri ve öğrencileri.
  Hak ettiği değeri bulmayan Çorluyu Dubai Tokyo gibi kalkınmış bir şehir haline getirecek 3 proje hazırladım. Hayata geçmesi halinde Küresel ısınma, su, enerji sorununa da çözüm sunacaktır.
  Ekonomik sosyal olanakları genişletecektir. Çorlu bağımsız bir il dahi olacaktır.
  1 Su fabrikası
  2 Botanik kulesi
  3 Hava kulesi
  1 Yer kabuğu ısısı kullanarak Deniz suyundan ekonomik olarak İçme ve tarım suyu elde etmek. Hızlı sondaj ve Mikro sondaj tekniği ile klasik sondaj ile yapılamayan derin sondaj ile yerkabuğu ısısını kullanarak içme suyu ve elektirik üretimi. Hızlı sondaj 800 derece ısıda grafite dönüşen elmas aksine borkarbür 2000 derece ısıya kadar sertliğini korur. Kaya tabakaları 850 derece ısıda yumuşar. Borkarbür kazıcı uçların çevresinde led lamba boyutlu tungten rezisdantlar dizilir. Bu sayede kazıcı uçlar ve temas ettiği yüzey 850 derece ısıya yükseltilir. 7 km derinlikte 30 cm çaplı 16 adet sondaj ile saniyede 15 ton saatte 50 000 ton suyu buharlaştıracak kadar ısı elde edilir. Su yerine yağ dolaşımı ile kazılan kaya yüzeye çıkartılır ve çökeltme havuzu kullanarak kaya artığı yağdan ayrılır. Bu modelde hızlı sondaj ile elmas uçlu sondajdan 20 kat daha hızla sondaj yapılır. Sıcak yağdan çökeltme havuzunda elektirik üretilerek sondaj masrafları azaltılır. Mikro sondaj ise 1cm çaplı bakır borular ve flor gazı ile sondaj yapılır. Değeri nedeni ile bu konuda hiç bir açıklama yapmıyorum. Maddi kaynak bulup patent hakkını alınca iş ortaklığını konuşurum. Her iki model ile 200 derece yer kabuğu ısısı yerin 7 km altından yüzeye aktarılarak kazanlara aktarılırı. Bu kazanlarda deniz suyu buharlaştırılarak içme suyu elde edilir. Buhar Türbinleri döndürdükten sonra radyatörlerden geçirilerek ısısı etere aktarılır. Eter türbinleri döndürerek ikinci kademede elektirik üretir. Bu sayede yüksek verimde elektirik üretilir.Isısı etere aktarılan su yoğunlaşarak su hattına aktarılır. İçme, ısınma, sıcak su ihtiyaçları karşılanır. Bu sistem 1 milyon kişinin elektirik su sıcak su ve ısınma ihtiyacını karşılayacaktır. Çevreci bir şehirde yaşamak isteyen herkese yatırım olanağı sunacaktır. Çizim 1
  2 Botanik kule. Eifell ile aynı yüksekliğe sahip kulede Dünyanın her yerinden bitki kuş böcek balık barındıracaktır. Hem eğitim araştırma hem de ziyaret amaçlı hizmet verecektir. Her biri on metre yükseklikteki 30 katta 7 kıta 30 ülkeden doğal yaşam örnekleri bulundurulur. Ziyaretçiler ve araştırmacılar 3 katlı ahşap patika yollarda kuleyi dolaşırlar. Kule aynı zamanda Su fabrikası ile bütünleşerek tropikal bölümlerin ısınma ve su ihtiyacı da karşılanır. Kule hakkında detaylı açıklamayı Youtube de ” Çorlu babil kulesi ” adlı videomda sundum.
  Yılda 10 milyon ziyaretçi çekecektir. Kampüs bünyesinde yer aldığı için üniversite yılda 1 milyar dolar gelir elde edecektir. Yapısı sayesinde bilimsel araştırmalar için Dünyanın her yerinden araştırmacılar gelecek üniversitenin reklamını yapacaktır. Bu kampüs sayesinde Namık Kemal üniversitesi Dünyanın ilk on üniversitesi arasında yer alacaktır.
  3 Hava kulesi. Zeplin tipi kuleler ile masraf ağırlık sorunu olmadan 40 km ye dek hava kuleleri elde edilebilir. Alüminyum kompozit hava tünelinin çevresi 10 – 30 metre çaplı helyum balonları ile sarılır. Alüminyum iskelet üzerinde zeplin tipi olarak kurulacak bu kulenin çapı 150 mt yüksekliği 4500 mt dir. İç kısmında 50 mt çaplı hava tüneli bulunur. Taban ile tavan arasındaki 27 derecelik ısı farkı sayesinde oluşan rüzgar gücü ile elektirik üretir. Kapasitesi 10000 rüzgar pervanesine eşittir. En üstteki terastan İstanbul boğazı Çanakkale boğazı bursa çıplak göz yada teleskoplarla seyredilir . Kule 4 noktadan yere çelik kablolarla sabitenir. Bu kablolar teleferik asansör vazifesi olarak çalışır. Yamaç paraşütü hizmeti de sunar. Bu konudaki çalışmam Zonguldak pusula gazetesinde ” Bu proje Zonguldakı uçurur ” başlığı ile yayınlandı. Googlede hemen çıkmaktadır. Çorluya 1 milyon kişilik yeni yerleşim 25 milyar dolarlık yatırım getirecektir.
  Detaylar için
  daimailerigit@mynet.com
  denizsuyuenerjisi@gmail.com
  Kemal beziroğlu

 3. Kemal beziroğlu dedi ki:

  Gazete ve kuruluşlar bana ulaşsın. İğneadayı kurtaracak bir proje hazırladım. Çanakkale iğneada için mükemmel çözüm.
  Kurulması planlanan nükleer santrale alternatif bir model hazırladım. Çalışmam bölgeye Dubai gibi yatırım da çekecektir.
  Tek parça sondaj teknolojisi. 3.5 km derinlikte tek parça halinde sondaj yapılmasını sağlamaktadır. Sondaj maliyet ve süresinin artmasının nedeni 10 mt uzunlukta tak sök sondaj boruları kurulmasıdır. Modelim sondaj süre ve maliyetini çok azaltmaktadır. 3.5 km derinlikte sondaj maliyetine 10 km derinlikte sondaj yapılmasına olanak tanımaktadır. Bu sayede 300 derece yer kabuğu ısısı ekonomik olarak kullanılarak ekonomik olarak deniz suyundan içme suyu ve elektirik elde edilir.
  1. adım
  3.5 km yükseklikte sondaj kulesi. Eifell kulesi ile aynı tabana on kat daha fazla yüksekliğe sahiptir. Çelik yerine kompozit ile kaplanmış alüminyumdan yapılır. Her 50 mt de bir 8 adet 30 mt çap helyum balonu çelik kablolarla bağlanarak ağırlığı sıfırlanır. Kule 4 adet ray üzerine inşa edilir. İç ray üzerinde kule tabanı bulunur. Dış raylarda kulenin rüzgar enge kabloları bulunur.
  Kule tek parça haline aynı anda 4 adet 3.5 km derinlikte sondaj yapar. Daha sonra ikinci kademe sondajla 7 km ye iner. Son olarak 3 kademe ile 10 km derinliğe ulaşılır. Sondaj tamamlanınca kule ray üzerinde 100 metre kaydırılarak 3 km uzunluktaki bir hatta 100 adet sondaj yapar.
  Sondaj 3 kademede elektirik ve içme suyu üretir. 1 aşamada 300 derece ısı ile deniz suyu kazanlarda buharlaşarak kuvvetli buhar ile türbinler döndürülür. Türbinden çıkan buhar tünel biçimli radyatörlerden geçirilerek ısısı etere aktarılır. Buharlaşan eter türbinleri döndürür. Yoğunlaşan su içme suyu hattına aktarılır. Eter türbinleri döndürdükten sonra kule tabanındaki radyatörlere aktarılır. Burada ısısını hava kulesi tabanına aktararak eter yoğunlaşır. Kule tabanı ile tavanı arasındaki ısı farkı sayesinde hava akımı oluşur. Buu sayede rüzgar enerjisi elde edilir. 3.5 km yükseklikteki kule kafeterya, gözlemevi, yamaç paraşütü hizmeti sunar. Saatte 5000 mw elektirik yılda 10 milyon turist çeker. 5 milyar dolarlık bir yatırımla yılda 12 milyar dolar gelir elde edilir.
  Görüşme ve detaylar için denizsuyuenerjisi@gmail.com
  Kemal beziroğlu

 4. Kemal beziroğlu dedi ki:

  Türkiye’nin 82. şehri Çorlu olabilir.
  Tekirdağ Tso ve üyeleri Namık Kemal üniversitesi öğrenim görevlileri ve öğrencileri.
  Hak ettiği değeri bulmayan Çorluyu Dubai Tokyo gibi kalkınmış bir şehir haline getirecek 3 proje hazırladım. Hayata geçmesi halinde Küresel ısınma, su, enerji sorununa da çözüm sunacaktır.
  Ekonomik sosyal olanakları genişletecektir. Çorlu bağımsız bir il dahi olacaktır.
  1 Su fabrikası
  2 Botanik kulesi
  3 Hava kulesi
  1 Yer kabuğu ısısı kullanarak Deniz suyundan ekonomik olarak İçme ve tarım suyu elde etmek. Hızlı sondaj ve Mikro sondaj tekniği ile klasik sondaj ile yapılamayan derin sondaj ile yerkabuğu ısısını kullanarak içme suyu ve elektirik üretimi. Hızlı sondaj 800 derece ısıda grafite dönüşen elmas aksine borkarbür 2000 derece ısıya kadar sertliğini korur. Kaya tabakaları 850 derece ısıda yumuşar. Borakrbür kazıcı uçların çevresinde led lamba boyutlu tungten rezisdantlar dizilir. Bu sayede kazıcı uççar ve temas ettiği yüzey 850 derece ısıya yükseltilir. Su yerine yağ dolaşımı ve çökeltme havuzu kullanarak yapılan hızlı sondaj ile elmas uçlu sondajdan 20 kat daha hızla sondaj yapılır. Sıcak yağdan elektirik üretilerek sondaj masrafları azaltılır. Mikro sondaj ise 1cm çaplı bakır borular ve flor gazı ile sondaj yapılır. Her iki model ile 200 derece yer kabuğu ısısı yerin 7 km altından yüzeye aktarılarak deniz suyu kazanlarda buharlaştırılarak içme suyu elde edilir. Buhar Türbinleri döndürdükten sonra radyatörlerden geçirilerek ısısı etere aktarılır. Eter türbinleri döndürerek ikinci kademede elektirik üretir. Bu sayede elektirik üretilir.Isısı etere aktarılan su yoğunlaşarak su hattına aktarılır. İçme, ısınma, sıcak su ihtiyaçları karşılanır. Bu sistem 1 milyon kişinin elektirik su sıcak su ve ısınma ihtiyacını karşılayacaktır. Çevreci bir şehirde yaşamak isteyen herkese yatırım olanağı sunacaktır.
  2 Botanik kule. Eifell ile aynı yüksekliğe sahip kulede Dünyanın her yerinden bitki kuş böcek balık barındıracaktır. Hem eğitim araştırma hem de ziyaret amaçlı hizmet verecektir. Her biri on metre yükseklikteki 30 katta 7 kıta 30 ülkeden doğal yaşam örnekleri bulundurulur. Ziyaretçiler ve araştırmacılar 3 katlı ahşap patika yollarda kuleyi dolaşırlar.
  Yılda 10 milyon ziyaretçi çekecektir. Kampüs bünyesinde yer aldığı için üniversite yılda 1 milyar dolar gelir elde edecektir. Yapısı sayesinde bilimsel araştırmalar için Dünyanın her yerinden araştırmacılar gelecek üniversitenin reklamını yapacaktır. Bu kampüs sayesinde Namık Kemal üniversitesi Dünyanın ilk on üniversitesi arasında yer alacaktır.
  3 Hava kulesi. Alüminyum iskelet üzerinde zeplin tipi olarak kurulaca bu kulenin çapı 150 mt yüksekliği 4500 mt dir. İç kısmında 50 mt çaplı hava tüneli bulunur. Taban ile tavan arasındaki 27 derecelik ısı farkı sayesinde oluşan rüzgar gücü ile elektirik üretir. Kapasitesi 10000 rüzgar pervanesine eştir. En üstteki terastan İstanbul dahi seyredilir. Yamaç paraşütü hizmeti de sunar. Bu konudaki çalışmam Zonguldak pusula gazetesinde ” Bu proje Zonguldakı uçurur ” başlığı ile yayınlandı. Çorluya 1 milyon kişilik yeni yerleşim 25 milyar dolarlık yatırım getirecektir.
  Detaylar için
  daimailerigit@mynet.com
  denizsuyuenerjisi@gmail.com
  Kemal beziroğlu

Bir Cevap Yazın